Kolonia żeglarska

słońce, woda, wiatr przygoda – czyli jak zostać żeglarzem


Skończyłeś 8 lat i nie możesz się doczekać wakacji nad wodą? Lubisz próbować nowych rzeczy i spędzać wolny czas aktywnie wśród rówieśników? Przyjedź do nas na letni obóz nad jeziorem! Przeżyjesz wakacje pełne przygód, poznasz ludzi, którzy tak jak Ty kochają wodę i dobrą zabawę.

Nauczymy Cię żeglować, pływać kajakiem oraz łodzią wiosłową. Pokażemy, co kryje się wśród trzcin jeziora Roś i w leśnej gęstwinie. Dowiesz się od nas wszystkiego, co potrzebne, aby samodzielnie postawić żagiel i wypłynąć na szerokie wody. Dysponujemy bezpiecznym i różnorodnym sprzętem. Pływać będziemy zarówno na 1-osobowych Optymistach (najpopularniejsza klasa regatowa dla dzieci), jak i Omegach. Może odkryjesz w sobie żeglarską pasję na całe życie? Nasi doświadczeni instruktorzy zadbają, byś podczas zabawy na wodzie czuł się pewnie, a rodzice nie martwili się o Twoje bezpieczeństwo. Nie zabraknie też prawdziwego żeglarskiego chrztu, wycieczek autokarowych po okolicy (do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach), wieczornego ogniska, morskich szant i opowieści, pasjonujących gier terenowych i wieczornych tańców.Maksymalna ilość uczestników to 25 osób, co zapewnia doskonałą opiekę i kameralność imprezy.
Do zobaczenia wśród wilków morskich!

ZAKWATEROWANIE:

Uczestnicy są zakwaterowani w Stanicy  Żeglarskiej na terenie ośrodka Camp Pisz nad brzegiem jeziora Roś. Jej wystrój nawiązuje do tradycji marynistycznej i mazurskiej architektur. Duże, przestronne pokoje, w pełni umeblowane, w każdym pokoju prywatna łazienka z prysznicem. Pościel zapewniona przez organizatora. W utrzymaniu porządku w pokojach pomagają panie pokojowe.

WYŻYWIENIE:

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food.  Pełne składające się z:

 • śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło);
 • II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka);
 • obiadu (zupa, drugie danie, kompot);
 • kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.
logo produkt

KADRA:

Instruktor żeglarstwa, kierownik obozu, wychowawcy (min. 1 na 10 uczestników), pełniący również rolę sterników na jachtach żaglowych, oraz animatorów.

CENA OBEJMUJE:

 • Noclegi: 13 nocy w 4-5 os. pokojach w Stanicy Żeglarskiej na terenie Camp Pisz (pokoje z łazienkami), Pisz, Turystów 11;
 • Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja);
 • Sprzęt: Optymisty, Omegi, kajaki, łodzie na silniku, łodzie na wiosłach, rowery, sprzęt rekreacyjny, sprzęt asekuracyjny i ratowniczy;
 • Kadra: kierownik obozu, wychowawcy (co najmniej 1 na 10 uczestników), instruktor żeglarstwa;
 • Opieka: wychowawców, medyczna i ratownicza;
 • 2 wycieczki autokarowe;
  • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie;
  • Aquapark Tropikana w Mikołajkach;
 • Spływ kajakami jeziorem Roś;
 • Ogniska, dyskoteki, nauka węzłów, szant i opowieści marynistyczne, chrzest żeglarski, gry terenowe, zabawy i animacje;
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dojazdu uczestników do Ośrodka,
 • wypożyczenia pianki 50 zł za turnus.

ZALICZKA:

450 zł przelewem na konto ING Bank Śląski 04 1050 1807 1000 0023 1627 4576 lub gotówką w biurze Camp Pisz.
W tytule przelewu „Zaliczka za [imię uczestnika], [nazwisko uczestnika], [nazwa imprezy]”. Zaliczkę należy uiścić do 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia na obóz.
Resztę należności należy wpłacić przelewem do 21 dni przed rozpoczęciem się obozu lub gotówką pierwszego dnia imprezy w biurze firmy. Chęć opłaty za imprezę gotówką należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem się imprezy telefonicznie lub mailowo.

PROGRAM IMPREZY:

Program Kolonii Żeglarskiej obejmuje szkolenie żeglarskie na jachtach typu Omega i  Optymist /zajęcia praktyczne i teoretyczne/ oraz naukę kajakarstwa, wiosłowania oraz pracy na silniku. Zajęcia odbywają się w grupach 4-5 osobowych /wachtach, 4-5 godzin zajęć dziennie.  Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu pływającego, jego budowie, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Nauka podstawowych zwrotów, pływanie  różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy chrzest żeglarski.

W ramach programu są zorganizowane dwie wycieczki autokarowe do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz do Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski.

HARMONOGRAM DNIA*:

08:00 Pobudka
08:10 Rozruch poranny
08:20 Toaleta poranna
08:45 Śniadanie
09:15 Klar w pokojach
10:00-13:30 Zajęcia programowe
* żeglarstwo
*kajakarstwo
*gry, zabawy i animacje
13:50 Obiad
14:30 Sjesta poobiednia
16:00-18:00 Zajęcia programowe
* żeglarstwo
*kajakarstwo
*gry, zabawy i animacje
18:30 Kolacja
19:30 Gry i zabawy
21:15 Przygotowanie do ciszy nocnej
22:00 Cisza nocna

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

DOJAZD NA IMPREZĘ:

dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, info. dojazd) lub we własnym zakresie.

TERMINY:

CENA IMPREZY:

KŻ 1
07.07-20.07.2019 BRAK MIEJSC
KŻ 2
21.07-03.08.2019
KŻ 3
04.08-17.08.2019

1899,0 zł

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 8 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 25*
Wymagania: wiek 8-12 lat, umiejętność pływania. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.
Zabierz ze sobą: kartę uczestnika, legitymację szkolną, płaszcz przeciwdeszczowy, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepły sweter, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, krem z filtrem UV, strój do kąpieli, ręcznik, klapki, zeszyt, długopis.

GALERIA:

GALERIA OŚRODKA CAMP PISZ:

 

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

Obóz żeglarski >>
Podziel się ze znajomymi