Obóz żeglarski

Szkoleniowy obóz żeglarski z egzaminem na patent żeglarza jachtowego

Doświadczeń pełne żagle

Mazury to wyjątkowa kraina, która ze względu na okazałe lasy i piękne jeziora jest miejscem idealnym na przeżycie wakacyjnej przygody. To również najlepsze miejsce, by przyjechać na obóz żeglarski i zyskać nowe umiejętności, które pozwolą na samodzielne pływanie jachtem i poznawanie piękna przyrody z perspektywy wody. Zapraszamy na dwutygodniowe obozy, w trakcie których doświadczeni, pełni pasji specjaliści pomogą Ci wkroczyć w nieznany świat i nauczą Cię pływania, a także zdobywania kolejnych wodnych szlaków.

Możesz liczyć na niezapomniane wrażenia i efektywną naukę, która odbywać się będzie wśród nowo poznanych, wspaniałych osób oraz wykwalifikowanych instruktorów. Ogniska, szanty, piękno przyrody – wszystko to, by cieszyć się wyjątkowymi wakacjami i jednocześnie poznawać tajniki żeglarstwa.

Od 1995 roku patent otrzymało od nas trzy tysiące obozowiczów – polecamy Ci dołączenie do nich i przeżycie wyjątkowej przygody!

ZAKWATEROWANIE (do wyboru):

 • 4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn. Każdy uczestnik otrzymuje prześcieradło, poduszkę, koc. Śpiwór zabierz ze sobą.
 • Duże, 4-5 osobowe pokoje w Stanicy Żeglarskiej – w nowo-wybudowanym obiekcie na terenie ośrodka nad brzegiem jeziora Roś. Duże, przestronne pokoje, w pełni umeblowane, w każdym pokoju prywatna łazienka z prysznicem. Pościel zapewniona przez organizatora. W utrzymaniu porządku w pokojach pomagają panie pokojowe. Dopłata 300 zł.

WYŻYWIENIE:

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food.  Pełne składające się z:

 • śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
 • II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka),
 • obiadu (zupa, drugie danie, kompot) oraz
 • kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.

logo produkt

TERMINY:

CENA IMPREZY:

OŻ 1
23.06-06.07.2019 BRAK MIEJSC
OŻ 2
07.07-20.07.2019 BRAK MIEJSC
OŻ 1
21.07-03.08.2019 BRAK MIEJSC
OŻ 4 04.08-17.08.2019 BRAK MIEJSC

1699,00 zł

(zakwaterowanie – domek letniskowy)

1999,00 zł

(zakwaterowanie – Stanica Żeglarska, pokoje 4-5 os. + łazienka)

 

CENA OBEJMUJE:

 • Noclegi: w 4-5 os. pokojach w Stanicy Żeglarskiej lub 4 os. domkach letniskowych zlokalizowanych na terenie ośrodka Camp Pisz, aleja Turystów 11, Pisz.
 • Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja).
 • Szkolenie żeglarskie, które kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego.
 • Sprzęt: jachty kabinowe i „Omegi”, kajaki i rowery.
 • Kadra: kierownik wyszkolenia żeglarskiego, instruktorzy, sternicy z uprawieniami wychowawcy (1 na 5 uczestników obozu żeglarskiego).
 • Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne.
 • Ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, nauka węzłów, gry terenowe i zespołowe.
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł);
 • Opłaty za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł);
 • Dojazdu uczestników do Ośrodka;
 • Zajęć fakultatywnych.

ZALICZKA:

450 zł przelewem na konto ING Bank Śląski 04 1050 1807 1000 0023 1627 4576 lub gotówką w biurze Camp Pisz.
W tytule przelewu „Zaliczka za [imię uczestnika], [nazwisko uczestnika], [nazwa imprezy]”. Zaliczkę należy uiścić do 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia na obóz.
Resztę należności należy wpłacić przelewem do 21 dni przed rozpoczęciem się obozu lub gotówką pierwszego dnia imprezy w biurze firmy. Chęć opłaty za imprezę gotówką należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem się imprezy telefonicznie lub mailowo.

PROGRAM IMPREZY:

Program obozu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne.

Zakres szkolenia:

 • Informacje o budowie jachtu oraz jego przeznaczeniu,
 • Ratownictwo, locja, meteorologia, teoria żeglowania, budowa jachtu, etyka i etykieta, przepisy śródlądowe i morskie,
 • Szkolenie z prac bosmańskich,
 • Nauka manewrowania jachtem żaglowym: ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, dryf, podejście do boi, podejście do kei, podejście do człowieka za burtą,
 • Zachowanie bezpieczeństwa na wodzie i lądzie.

Zajęcia odbywają się w grupach/wachtach zgodnie z planem dnia oraz programem szkoleniowym na stopień żeglarza jachtowego. Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Blok programowy obejmuje około 55 godzin zajęć praktycznych oraz 20 godzin zajęć teoretycznych w okresie 13 dni, zakończony egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy chrzest żeglarski.

HARMONOGRAM DNIA*:

 • 7:45 Pobudka;
 • 8:00 Apel;
 • 8:30 Śniadanie;
 • 09:15 Zajęcia żeglarskie na wodzie;
 • 13:30 Obiad;
 • 15:00 Zajęcia żeglarskie na wodzie;
 • 18:30 Kolacja;
 • 20:00 Wykłady, zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke;
 • 22:00 Cisza nocna.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

KADRA:

Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego, instruktorzy żeglarstwa, wychowawcy -pełniący również rolę sterników na jachtach żaglowych oraz animatorów (1 na 5 uczestników obozu żeglarskiego).

DOJAZD NA IMPREZĘ:

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, info. dojazd) lub we własnym zakresie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:

Ukończone 12 lat przed rozpoczęciem się turnusu, umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 8 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 35*.

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór (przy zakwaterowaniu w domku letniskowym), kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV, buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, klapki, ręcznik, zeszyt, długopis, książeczkę żeglarską (jeśli posiadasz).

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów za okazaniem legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

FAKULTATYWNIE PODCZAS OBOZU:

 1. ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO

  Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem

  Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.

  Cena za szkolenie: 450 zł,

  Cen za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł

  Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.

  Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

 2. WYCIECZKA AUTOKAROWA DO PARKU WODNEGO TROPIKANA W MIKOŁAJKACH *

  Cena:

    • uczestnicy do 14 lat – 35 zł
    • uczestnicy powyżej 14 lat – 50 zł

Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu.

*Impreza fakultatywna będzie realizowana w II,III i IV turnusie obozu.

GALERIA:

GALERIA OŚRODKA CAMP PISZ:

 

<< Kolonia żeglarska Obóz windsurfingowy >>
Podziel się ze znajomymi