Rejs szkoleniowy po Mazurach z egzaminem na patent żeglarza jachtowego

…Wielkimi Jeziorami po patent żeglarza jachtowego

Masz już za sobą pierwsze wakacje pod żaglami i już tęsknisz za kołysaniem fal? Chciałbyś odświeżyć żeglarskie umiejętności oraz odbyć pierwszą z prawdziwego zdarzenia jachtową eskapadę? Wybierz się z nami w dwutygodniowy rejs na jachtach kabinowych! Przemierzymy w sześcioosobowych załogach, pod okiem doświadczonych sterników, wodny szlak Tysiąca Jezior. Zawiniemy do portów w Piszu, Popielnie, Mikołajkach, Giżycku, Rucianem-Nidzie, by w końcu znowu wrócić ku „Wrotom Mazur” – miejscowości Pisz. Doświadczymy przeprawy przez śluzy Guzianka i Karwik, wypłyniemy na szerokie wody jeziora Śniardwy, gdzie próżno szukać drugiego brzegu. Pod okiem sternika, przyswoisz tajniki żeglarskiej wiedzy i – jeśli chcesz – przystąpisz do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Czekają Cię posiłki na jachcie, wieczorne ogniska z szantami oraz gry terenowe, a przede wszystkim – piękno Krainy Wielkich Jezior, które w pełni odsłania się tylko temu, kto stanie na pokładzie i odbije od brzegu.

Taki rejs to nie tylko smak podróży, szum wiatru, kołysanie fal, urok gwarnych portów i zacisznych zatoczek, ale także okazja do poznania nowych, przyjaciół jak i odkrywania uroków polskiej przyrody.

 TRASA REJSU: Pisz-> Mikołajki-> Giżycko-> Rydzewo-> j. Bełdany-> Ruciane-Nida-> Popielno-> Pisz*
*trasa rejsu ze względu na warunki na  wodzie i pogodę może uleć zmianie

logo produkt

TERMINY:

CENA IMPREZY:

RS 1
23.06-06.07.2019 BRAK MIEJSC
RS 2
07.07-20.07.2019 BRAK MIEJSC

1849,00 zł

CENA OBEJMUJE

 • Zakwaterowanie: uczestnicy podczas rejsu śpią na jachtach kabinowych typu Tango (lub o podobnym standardzie) w 6 osobowych załogach. Na każdej łodzi jeden sternik, posiadający uprawienia wychowawcy kolonijnego. Wszystkie nasze jachty posiadają bogate i komfortowe wyposażenie,
 • Wyżywienie: pełne (śniadanie, obiad, kolacja) -załogi przyrządzają posiłki na jachtach z produktów dostarczonych przez organizatora w / g ustalonego jadłospisu. Uczestnicy po wcześniejszej akceptacji opiekuna załogi mają możliwość modyfikowania jadłospisu w zależności od ich kreatywności. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy,
 • Sprzęt: jachty kabinowe typu Tango lub podobne, kompletne wyposażenie żeglarskie, ratownicze, kuchenne na każdym jachcie,
 • Kadra: komandor rejsu, sternicy z uprawnieniami PZŻ, odpowiedzialni za realizację programu rejsu i sprawy szkoleniowe oraz opiekę wychowawczą. Na każdym jachcie jeden sternik,
 • Szkolenie: teoretyczne i praktyczne zgodne z wymogami z PZŻ zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego,
 • Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne,
 • Wstęp do zwiedzanych obiektów (m.in. zwiedzanie Stacji Badawczej PAN w Popielnie, muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu),
 • Ogniska, nauka szant, węzłów, gry terenowe i zespołowe,
 • Opłaty portowe w miejscach postoju i na śluzach,
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł),
 • Opłaty za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł),
 • Dojazdu uczestników do Ośrodka,
 • Opłaty związane z prysznicem i korzystaniem z toalet w niektórych portach – około 10-12 zł jednorazowy prysznic.

ZALICZKA:

450 zł przelewem na konto ING Bank Śląski 04 1050 1807 1000 0023 1627 4576 lub gotówką w biurze Camp Pisz.
W tytule przelewu „Zaliczka za [imię uczestnika], [nazwisko uczestnika], [nazwa imprezy]”. Zaliczkę należy uiścić do 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia na obóz.
Resztę należności należy wpłacić przelewem do 21 dni przed rozpoczęciem się obozu lub gotówką pierwszego dnia imprezy w biurze firmy. Chęć opłaty za imprezę gotówką należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem się imprezy telefonicznie lub mailowo.

PROGRAM IMPREZY:

Program rejsu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Uczestnicy podzieleni są na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora/sternika, odpowiedzialnego za przebieg szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz teoretyczne.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, oraz karaoke.

Dzień 1: przyjazd uczestników do Ośrodka, pierwsza zbiórka uczestników z instruktorami. Podział na załogi, zakwaterowanie na jachtach. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, taklowania i klarowania jachtu, informacje organizacyjne, zajęcia integracyjne.

Dni 2–11: wypłynięcie załóg na szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsu uczestnicy uczą się sterowania i obsługi jachtu w praktyce. Po przycumowaniu wykłady z teorii, zwiedzanie okolicy, zajęcia sportowe, ogniska, grille.

Dzień 12 lub 13: przypłynięcie do Ośrodka, manewry na akwenie na którym będzie realizowany egzamin, egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego.

Dzień 14: klar na jachtach, pożegnanie uczestników– wyjazd z Ośrodka.

DOJAZD NA IMPREZĘ:

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, info. dojazd) lub we własnym zakresie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:

Wiek – min. 14 lat, umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 8 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 20*

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór, kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV,buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, ręcznik, przybory toaletowe, kosmetyki, zeszyt, długopis, książeczkę żeglarską (jeśli posiadasz). Rzeczy spakuj w worek żeglarski lub plecak (torbę) bez stelaża.

GALERIA:

*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

<< Obóz windsurfingowy Rejs turystyczny >>
Podziel się ze znajomymi