Obozy młodzieżowe się odbędą!

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do licznych pytań i chcąc rozwiać wątpliwości uprzejmie informujemy, iż nie planujemy zrezygnować z organizacji naszych obozów młodzieżowych i przygotowujemy nasz ośrodek do przyjęcia uczestników obozów.

Prawo a organizacja obozów młodzieżowych w Polsce:

W przepisach dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie ma zakazu organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Pomorski Kurator Oświaty na początku maja poinformował w oficjalnym komunikacie, że Ministerstwo Edukacji Narodowej „nie planuje odwoływać i zakazywać organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednak, w przypadku rozprzestrzeniania się epidemii …kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie.” Warmińsko-Mazurskie może się poszczycić drugim miejscem w rankingu najmniej dotkniętych epidemią województw w Polsce. Opinię Pomorskiego Kurator Oświaty, potwierdziła wiceminister edukacji Marzena Machałek cytowana przez Rzeczpospolitą przyznaje ” nie ma obecnie zakazu organizowania tych wyjazdów..dzieci powinny mieć możliwość wypoczęcia”.

Zasady bezpieczeństwa oraz nowe wytyczne

Ciągle trwają konsultacje  w sprawie wytycznych  dotyczących zasad bezpieczeństwa jakie obowiązywać powinny na tegorocznych koloniach i obozach pomiędzy ministerstwami a organizacjami branżowymi, m.in w konsultacjach bierze udział Polska Izba Turystyki, której jesteśmy członkiem. Przywidujemy, że w tym tygodniu zostaną ogłoszone.

Niestety czas goni, a nowych wytycznych póki co nie widać. Ale My nie próżnujemy i sami podejmujemy działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszych podpieczonych na imprezach przez nas organizowanych. W tej chwili przemodelowujemy naszą stołówkę oraz tworzymy nowe procedury działania naszej kuchni zgodnie  z zaleceniami GIS dla restauracji. Więcej o naszych działaniach w kolejnych wpisach na stronie.

 

Leave a Reply