Spływ kajakowy rzeką Pisą

Wybierz się z nami na spływ kajakowy „najbardziej krętą” rzeką w Polsce Pisą.

Pisa (Pisek, Galinde) – Jest jednym z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych i wodnych w kraju oraz jedyną rzeką w Polsce, która przez cały czas płynie z północy na południe. Należy także do najbardziej meandrujących rzek w Europie.

Bierze swój początek z jeziora Roś położonego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i wpada do Narwi w Morgownikach na Kurpiach. Całkowita długość Pisy wynosi około 80 kilometrów. W górnym biegu jej nurt wiedzie przez południowo-wschodnią część Puszczy Piskiej, a dalej przez Równinę Kurpiowską. Szczególnie godna polecenia jest część puszczańska rzeki, której kolorytu nadają malownicze starorzecza, łachy piaskowe oraz przybrzeżne olchy przypominające lasy namorzynowe. Równie ciekawa, co widowiskowa, jest historia nadrzecznych okolic. Pozostałości po zabudowaniach, nierzadko pokryte roślinnością ruderalną, schrony wojenne, brukowane drogi, przyczółki mostów, rampy kolejowe, cmentarze, zapomniane leśniczówki – to wszystko wpływa na niepowtarzalny klimat krajobrazu. Już same nazwy występujące na tym obszarze – Wilki, Niedźwiedzie, Wilcze Bagno, Łosie Bagno, Jeleni Bór, Sowiróg, Barłogi, Rybnica, Wolisko, Czarci Róg, Czapli Róg, Wygorzele, Dziegciarka – budzą zaciekawienie. Pisa to także doskonała propozycja dla osób szukających bliskiego, niezmąconego przez człowieka, kontaktu z naturą; ceniących sobie spokój i ciszę.

W swojej ofercie wypożyczalni posiadamy jedno- i dwuosobowe kajaki oraz kanadyjki. Zapraszamy jeżeli chcecie Państwo doskonale poczuć się na wodzie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem podczas pokonywania kolejnych kilometrów tras.

Kajak dwuosobowy DAG Biwok 530 EVO

Cena: 10 zł za godzinę / 35 zł za dzień

biwok

Biwok jest klasyczną dwuosobową, łódką, która dzięki swojej uniwersalności, kompletnemu wyposażeniu oraz łatwości w nawigacji spełnia największe wymagania. Dzięki kompaktowym kokpitom poczujecie się Państwo doskonale na wodzie, a dzięki dużej ładowności pokładowej i sporej wielkości lukom bagażowym będziecie mogli zabrać ze sobą kompletny załadunek.

Dane techniczne

wymiary [cm] (dł x szer ) 530×67
waga [kg] 34
ładowność [kg] ok. 270
Ilość siedzisk 2
pojemność komory bagażowej [L]  120

Rezerwuj sprzęt | Więcej informacji…

Kajak jednoosobowy Delsyk Nifty 430

Cena: 10 zł za godzinę / 35 zł za dzień

delsky-nifty-430 Nifty 430 jest nizinnym kajakiem jednoosobowym, który imponuje szybkością. Producent Delsyk Design wykorzystał do jego budowy najwyższej jakości polietylen, a także podniósł linię dziobu, dzięki czemu możliwe jest łatwe przepływanie przez drzewa znajdujące się w wodzie. Nasza wypożyczalnia poleca ten sprzęt turystom – do pływania po rzekach, jeziorach i zatokach.

wymiary [cm] (dł x szer ) 430×61
waga [kg] 26

Rezerwuj sprzęt | Więcej informacji…

Kajak dwuosobowy Perception Vista Rental

Cena: 10 zł za godzinę / 35 zł za dzień

vista Vista jest dwuosobowym kajakiem rekreacyjno-turystycznym z Wielkiej Brytanii, wyposażonym w pokaźny kokpit oraz posiadającym doskonałe warunki nautyczne i dużą pakowność. Nasza wypożyczalnia kajaków poleca ten sprzęt na rodzinne spływy, bowiem daje on wyjątkowy komfort dzięki regulowanym, miękkim fotelom i mapnikowi na dziobie oraz bezpieczeństwo – jest bowiem niezatapialny. Inne atuty to łatwość i przyjemność sterowania (dwa wgłębienia w dnie), bezproblemowe przenoszenie (wygodne uchwyty), a także bardzo wysoka wytrzymałość (materiał – polietylen). Vista dzięki swoim parametrom stała się bardzo popularna w naszym kraju!

wymiary [cm] (dł x szer ) 485×82
wymiary kokpitu [cm] (dł x szer) 232×66
waga [kg] 41
ładowność [kg] ok. 300
wysokość pokładu [cm] 40

Rezerwuj sprzęt | Więcej informacji…

Kajak jednosobowy Ocean Kayak Trident

Cena: 15 zł za godzinę / 35 zł za dzień

kajak-ocean

Triden 13 powstał w oparciu o potrzeby wędkarzy, którzy mają potrzebę maksymalnego zagospodarowania kadłuba. Dostępny w naszej wypożyczalni kajak to połączenie szybkości, zwrotności oraz stabilności, a do tego wysoki komfort, który uzyskano dzięki siedzisku z oparciem i regulowanym podnóżkom. Idealnie sprawdza się w każdych warunkach, ale najbardziej polecany jest do pokonywania załamujących się fal.

materiał polietylen
wymiary [cm] (dł x szer ) 410×75
waga [kg] 25,5
ładowność [kg] 215

Rezerwuj sprzęt | Więcej informacji…

Canoe trzyosobowy

12 zł za godzinę / 35 zł za dzień

canoe Kanadyjka, która dzięki swojej wytrzymałości oraz stabilności jest popularna podczas różnego rodzaju spływów. Jest wszechstronna, posiada 3 komfortowe siedziska i polecana jest zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Idealnie sprawdza się podczas rodzinnych spływów i wędkowania – zarówno na rzekach, jeziorach, jak i kanałach.

wymiary [cm] (dł x szer ) 550×90
ilość miejsc 3

Rezerwuj sprzęt | Więcej informacji…

Leave a Reply